|
|
Baglyok
|
Szerző: Hangyasuli: Itt a tél
Helyszín: Nagybacon
Készítés időpontja: 2016.03.04
Feltöltés időpontja: 2016.03.04 09:42:20
|
( 9 )
|
|
( 44 )
|
|
|
|
Csapat neve: Baglyok Versenyzők: Baló Bulcsú és Baló Ágnes Település: Nagybacon Iskola: Konsza Samu Általános Iskola
Napló:
2015 november 28-án tettük ki az első madáretetőket, ami abból állt hogy szalonnadarabokat csomagoltunk be egyet felkötöztünk az udvaron levő meggyfára a másikat pedig a konyhaablak elé hogy tudjuk megfigyelni a madarakat. Ugyanakkor egy műanyagpalack oldalát kivágtuk és megtöltöttük napraforgómaggal ezt szintén a konyhaablak elé akasztottuk ki. Sokáig nehezen tudtuk lefényképezni a madárkákat mert féltek tőlünk. Kint az udvaron hamar észrevettek és elrepültek. A konyhaablakból pedig nem lehetett rendes képeket készíteni egészen addig amíg apuka leszerelte a hálót az ablakról. Az ablak elé kiakasztott két madáretetőnél csak széncinegéket és barátcinegéket tudtunk megfigyelni. Január elején vettük le a hálót az ablakról és akkor tettük ki a fából készült madáretetőt. Januártól diókat is tettünk a madáretetőbe amit nagyon gyorsan elhordtak a széncinegék és barátcinegék. A fagyos napokon minden nap törtünk diót és raktuk ki a madaraknak. A legjobban a diót szerették majd a napraforgómagot és a szalonnát. Tettünk ki búzát és meg almadarabkákat is de azokat nem ették meg egyáltalán. Az ablaknál levő etetőknél legtöbb három madarat figyeltünk meg egyszerre (2 széncinege, 1 barátcinege) de csak egyszer tudtunk olyan fotót készíteni, hogy két madár is legyen a fotón. A széncinegék általában amikor elvettek egy magot (ezt nagyon gyorsan alig tudtuk fotózni) elrepültek vele a meggyfáig ott bontották ki belőle a magot majd jöttek vissza. A kibontott héjakat le is fényképeztük. A barátcinegék később jelentek meg nálunk, december közepén, mintha kicsit barátságosabbak lettek volna először az udvaron a meggyfára kiakasztott szalonnát látogatták, majd december vége felé már az ablak elől is szedegettek. A barátcinegék sokkal bátrabban bementek a faetető sötét belsejébe is diót vagy napraaforgómagot kiszedni. Náluk nem tudtuk megfigyelni hol eszik meg a napraforgómagot, de nem a mi udvarunkon. Az udvaron még megfigyeltünk fakopáncsot, rigót, dolmányos varjut, verebeket de őket nem láttuk hogy a szalonnából vagy egyébből falatoztak volna. A falu végén több alkalommal is láttunk macskabaglyot, a háztetőn pedig kuvikot. Igyekeztünk minél több fotót készíteni a legjobbakból egy párat betettünk.
FOTÓK
1. 2015.12.21 széncinege szalonnát csipeget 2. 2015.12.25 széncinege szalonnát csipeget 3. 2015.12.27 széncinege szalonnát eszik 4. 2016.01.03 széncinege az ablaknál, etetőnél 5. 2016.01.06 macskabagoly a falu határában, széncinege magot eszik 6. 2016.01.10 barátcinege az udvaron levő meggyfánál szalonnát csipeget 7. 2016.01.15 széncinege szalonnát eszik 8. 2016.01.17 széncinege szalonnát eszik, 2 széncinege egyszerre egyik szalonnázik a másikmagot választ, fakopáncs a fán 9. 2016.01.19 kibontott napraforgóhéjjak az udvaron a meggyfa alatt, széncinege diót választ 10. 2016.01.21 barátcinege napraforgómagot viszen el, széncinege pihen 11. 2016.01.23 barátcinege a madáretetőnél, széncinege magot választ, rigó a fán, széncinege az udvari szalonnán 12. 2016.01.24 macskabagoly a falu határában, barátcinege, széncinege diót visz el 13. 2016.01.26 széncinege az etetőből kiveszi a magokat, diót 14. 2016.01.27 széncinege szalonnát eszik, napraforgómagot válogat 15. 2016.02.08 széncinege szalonnát csipeget 16. 2016.02.21 barátcinege a madáretetőnél pihen 17. 2016.02.26 széncinege szalonnázik 18. 2016.02.28 barátcinege szalonnát eszik
|
|
|

Hangyasuli: Itt a tél
Sziasztok.
Először is köszönjük, hogy jelentkeztek a versenyre. Az első forduló eredményei, illetve egy kis összefoglaló itt elolvasható: http://zoldszekely.ro/hu/ud/423/lezarult-a-hangyasuli-itt-a-tel-elnevezesu-vetelkedo-elso-forduloja
A második fordulóval kapcsolatosan szeretnénk megosztani néhány fontos információt, hogy továbbra is átlátható legyen a pontozás:
Egyéb:
-
Kaptunk képeket nyomtatott formában is, de mivel azokat rossz minőségben tudnánk digitalizálni, megkérjük azokat akik így küldték, hogy küldjék el emailon is.
-
Az egyesület folyamatosan fog képeket közzétenni a csíkszeredai központi parkban kihelyezett madáretetővel kapcsolatosan, ötleteket, információkat osztva meg, ugyanakkor bemutatjuk az itt előforduló madárfajokat is.
-
A feltett fényképek megtekinthetőek a fotoblogon: a felső menüben ki kell választani a Pályázatok-at, azon belül az Hangyasuli: Itt a tél kategóriát.
-
Itt megtekinthető egy összeállítás a téli madáretetésről: http://zoldszekely.ro/hu/htd/1/ érdemes elolvasni, hasznos információkat kaphattok arra, hogy hogyan kell kinézzen egy etető, milyen fajok milyen táplálékot kedvelnek.
-
Mivel folyamatosan lehet még jelentkezni a versenyre (mínusz pont levonásával) még nem osztjuk meg az első forduló eredményeit, de mivel a tanulás, a megismerés a lényeg a verseny végéig az is megosztásra kerül.
-
Ha bármilyen kérdés van a 0742-125368-as telefonon, vagy az info@zoldszekely.ro email címen lehet feltenni.
vízirigó,
Cinclus cinclus,
,
Kenderike,
Carduelis cannabina,
Carduelis spinus,
Csíz,
karvaly,
Accipiter nisus,
madarak,
verébalakúak,
légykapófélék,
csuk,
Rozsdás csuk,
vöcsökalakúak,
vöcsökfélék,
vöcsök,
Búbos vöcsök,
gébicsfélék,
gébics,
Tövisszúró gébics,
vágómadárfélék,
rétihéja,
Fakó rétihéja,
verébalkatúak,
pintyfélék,
Tengelic,
cinegefélék,
cinege,
Kormosfejű cinege,
szalakótaalkatúak,
gyurgyalagfélék,
Gyurgyalag,
sólyomfélék,
sólyom,
Kabasólyom,
csíz,
gémfélék,
Bakcsó,
jégmadárfélék
|
|